دوره آموزشی طراحی شبکه های  3G

و

بهینه سازی (Optimization ) شبکه های 3G و 4G

 

آموزش نرم افزارهای TEMS Investigation – ACTIX – Atoll  )

 

 شبکه های نسل سوم و چهارم در کشور راه اندازی شد:


 همراه اول مجوز ارتقاء پروانه ارائه خدمات نسل ۳ و بالاتر گرفت

 اولین شبکه گسترده 4G ایران توسط ایرانسل رسما" راه اندازی شد

 رگولاتوری: PAPها با تشکیل کنسرسیوم مجوز LTE می گیرند

امضای تفاهم نامه همکاری شاتل ، آسیاتک ، های وب و پیشگامان با نوکیا برای گسترش فناوری TDD-LTE در کشور

شرکت های وب شبکه  4G LTE  را در سراسر کشور راه اندازی نمود

شرکت های فناوا – عصر تلکام و صبانت مجوز راه اندازی  4G LTE  را دریافت نمودند

سه شرکت ارتباطات ثابت موفق به دریافت فرکانس ۲۳۰۰ شدند

مبین نت شبکه LTE 4G را راه اندازی نمود

امروزه با گسترش روزافزون شبکه های موبایل نسل 3 و 4 در جهان و ایران نیاز به استخدام و جذب و تربیت متخصصینی جهت نصب و راه اندازی این شبکه ها و نیز طراحی و بهینه سازی آنها در ایران با وجود 70 میلیون کاربر فعال موبایل موجود می باشد.

شبکه های نسل 3 و 4 از حدود 1 سال قبل در کشور توسط 2 اپراتور اصلی کشور در حال راه اندازی و ارائه سرویس می باشد و در این زمان با شروع  راه اندازی شبکه های نسل چهارم اپراتورها نیاز به به استخدام و جدب مهندسینی جهت طراحی شبکه های نسل  سوم و چهارم و بهینه سازان ( Optimization Engineer  ) برای شبکه های نسل 3 و 4 دارا می باشند.

 - در حال حاضر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با برگزاری مزایده ای از طرف دولت ایران با قیمت پایه 330 میلیارد تومانی اضافه فرکانس 4G را برای شرکت های ایرانی و خارحی به غیر از شرکت های اپراتور موبایل که دارای مجوز هستند به مزایده گذاشته است.

لینک خبر:

مهلت شرکت در مزایده سه باند فرکانسی تمدید شد

 

- در اسفند ماه سال 1394 شرکت همراه اول طی یک مناقصه 400 میلیارد تومانی بهینه سازی شبکه  سراسری کل کشور  خود را به 4 شرکت بزرگ ایرانی با همکاری مشاورینی خارجی برای مدت 3 سال  واگذار کرد  که این پروژه در حال اجرا می باشد و این شرکت  در حال حاضر برای سال 1395 برنامه ارتقا 10 هزار سایت به تکنولوژی 4G در سراسر کشور را دارد.

 

- شرکت ایرانسل نیز Optimization شبکه های خود را با همکاری شرکت های خارجی اریکسون ، نوکیا و هواووی و نیز چند شرکت ایرانی دیگر به کمک مهنسین خارجی و ایرانی در کشور با هزینه 900 میلیارد تومان  در حال اجرا دارد.

 

- شرکت رایتل نیز مراحل DT  ، Report و Analyzing شبکه موبایل خود را با یک شرکت ایرانی در حال اجرا دارد.

 

- در حال حاضر حدود 30 هزار سایت موبایل به کمک 200 پیمانکار اصلی  در حال به روز رسانی از نسل 2 به نسل سوم و چهارم می باشند و تمامی این سایت های می بایست مراحل SSV و RVT خود را به صورت کامل که قسمتی از مراحل بهینه سازی شبکه های موبایل می باشد را بگذرانند .

 

در حال حاضر پردرآمدترین و پر سودترین شرکت های کشور دو شرکت همراه اول و ایرانسل می باشند. نگاهی به اسپانسرهای مسابقات فوتبال نشان می دهد که دو تیم استقلال و پرسپولیس را شرکت همراه اول و لیگ برتر را شرکت ایرانسل اسپانسری می نمایند.

 

 دو برنامه پرطرفداره خندوانه ( توسط ایرانسل ) و دورهمی ( توسط همراه اول - مارکت اول ) اسپانسری می شود.

 

 نصف تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون و بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر نیز متعلغ به این دو اپراتور بزرگ می باشد.

 

شرکت های های وب - آسیاتک - شاتل - فناوا - عصر تلکام - مبین نت و... نیز مجوز ارتباطات 4G LTE را دریافت نموده و در حال راه اندازی این شبکه ها برای مشتریان خود می باشند.

 همه موارد فوق نشان از درآمد بالای اپراتورهای موبایل و فعالیت بالای آنها و وجود موقعیت های شغلی بالا با درآمد بالاتر را دارد.

- موارد فوق همگی نشان از وجود پروژه هایی پایدار و مهندسی تر و به همراه شرایط حقوقی بهتری نسبت به بسیاری از  موقعیت های شغلی  مشابه  و سراسری در کل کشور  را دارد  که با توجه به نوظهور بودن آنها در کشور و کم بودن متخصصین در این زمینه می تواند فرصت مناسبی برای جویندگان بازار های شغلی جدید و پایدار با شرایط حقوقی بالاتر باشد که قدم اول آن آشنایی و تسلط بر نرم افزارهای Atoll  برای طراحی سایت ها و TEMS – ACTIX برای بهینه سازی سایت ها را دارد.

 

- با نگاهی به سایت های کاریابی خارجی و شرایط مهاجرت به کشورهای آمریکا ، کانادا و استرالیا می توان دریافت که مهندسین با دارابودن دانش طراحی و بهینه سازی شبکه های نسل 3 و 4 از اواویت بالاتر و  موقعیت شغلی بیشتری نسبت به دیگر مهندسان برخوردار می باشند.

 

- از آنجا که بهینه سازی شبکه های موبایل امری مداوم و همانند نگهداری سایت ها بصورت پیوسته انجام می گردد و برای حفظ درآمد و درآمد زایی بالاتر برای اپراتور ضروری  می باشد، پایداری شغلی این مهندسان به نسبت دیگر مهندسینی که در حال اجرای نصب و راه اندازی و به اصطلاح SWAP و TI می باشند بالاتر می باشد. زیرا پروژه های موبایل SWAP و TI مقطعی بوده و پس از اتمام نصب و به روز رسانی سایت ها به 3G و 4G کار مهندسان نیز تمام می گردد ولی کار بهینه سازی برای حفظ راندمان سایت ها و افزایش کیفیت  شبکه بصورت 24 ساعته صورت می پذیرد و اتمام پذیر نیست.

 

- شرکت مهندسی طراحان ارتباطات پیشرو با بیش از 15 سال سابقه در شبکه های موبایل اقدام به برگزاری دوره 2 روزه  آموزشی طراحی شبکه های  3G و بهینه سازی (Optimization ) شبکه های 3G و 4G   نموده است.

 

به دانشجویانی که دوره را شرکت نمایند علاوه بر مدرک گذراندن دوره ، نرم افزارهای ACTIX ، TEMS Investigation و Atoll نیز داده می گردد.

ارزش نرم افزارهای ارائه شده در صورت تهیه آنها حدودا" برای هر نرم افزار 500 هزار تومان و جمعا" برای 3 نرم افزار 1.5 میلیون تومان می باشد.

افرادی که این دوره را بگذرانند نیز می توانند بصورت مستقل و بعنوان شغل دوم برای خود از شرکت های دیگر پروژ دریافت نمایند و ماهانه درآمد بالایی برای خود بصورت مستقل دریافت نمایند.

به کارشناسان محترمی که این دوره را می گذرانند به همراه مدرک دوره آموزشی لیست کاملی از اسامی  شرکت های فعال ( آدرس ، ایمیل و تلفن 2500 شرکت )  که در زمینه  IT و ICT  به همراه 400 نمونه رزومه حرفه ای ارائه می گردد  تا  برای ارسال رزومه به این شرکت ها و پیدا نمودن ایده آل ترین موقعیت های شغلی موثر باشد. لیست سایت ها ی کاریابی های برتر خارجی نیز بصورت کامل در پایان دوره ارائه می گردد.

این دوره کاربردی - تخصصی می تواند به عنوان راهبردی ترین دوره برای کارجویانی که به دنبال بهترین موقعیت های شغلی می باشند سکوی پرتاب جدیدی باشد.

 

سرفصل های طراحی 3G


3G Planning Training - (Atoll Software)

  • Multiple carriers and frequency bands (e.g., UMTS 900/1800/1900/2100)
  • UMTS equipment modeling including RRM and inter-carrier power sharing
  • Advanced bearer and service modelling
  • HSPA and HSPA+ modeling
  • Multi-carrier and dual-band HSPA support
  • MBMS modeling
  • Multi-service 2D & 3D traffic demand maps generated from multiple sources: vector, raster and live traffic data
  • Modelling of user equipment, user profiles, and environment types
  • State-of-the-art Monte Carlo UMTS/HSPA/MBMS simulator including DL and UL power control, RRM, HSPA to R99 downgrading and carrier allocation algorithms
  • Generation of prediction plots, based on simulations or on user-defined cell load figures, including:

- Ec/Io prediction plots    - Downlink and uplink Eb/Nt prediction plots   - Service areas    - Number of servers

- Handover areas     - Interference and pilot pollution   - BER/FER/BLER     - HSPA prediction plots

- MBMS service area     - Monte Carlo simulator       

- Neighbour planning and handover planning analysis

سرفصل های

3G / 4G Optimization

( TEMS Investigation and ACTIX Software)

 


 - 3G / 4G Basic Radio Parameters introduction in TEMS and ACTIX
-  Introduction to Network 3G / 4G KPIs (Key Performance Indicators)
-  3G / 4G Accessibility KPIs              -  3G / 4G Retain-ability KPIs              -  3G / 4G Quality KPIs

-  Route Cause Analysis for KPI degradation             -  Method to improve degraded KPIs & Network Quality

- Physical Optimization training                - Uplink and downlink cell and network coverage analysis optimization

-  Interference analysis optimization          -   Pilot pollution  analysis optimization

-  Overshooting  analysis optimization            - QoS analysis optimization

- Neighbour and handover analysis optimization          - Various techniques to improve overall quality

- 3G / 4G Power Control Analysis optimization       - 3G / 4G Handover Control Analysis optimization

 

دانلود نمونه فیلم و فایل های آموزشی

 

http://www.mediafire.com/view/3a72hv103eyfvwk/Introduction_to_GENEX_U-Net.pdf

  http://www.mediafire.com/download/m5m5a232smx5nl7/Unet_Planning_FILM_Sample.rar

http://www.mediafire.com/view/x1ffxgcfsumhmc1/دوره_آموزشی_بهینه_سازی_شبکه_های_3G.pdf

http://www.mediafire.com/view/787zczndqfqd8rm/دوره_آموزشی_بهینه_سازی_شبکه_های_4G.pdf

 

 

تاریخ برگزاری: 23 و 24 دی ( پنج شنبه از 13 الی 20 و جمعه از 8 الی  17 )

زمان : 16ساعت

هزینه دوره آموزشی 600 هزار تومان به همراه نرم افزارهای آموزشی و برای کسانی که قبلا" دوره های شرکت پیشروتل را شرکت نموده اند 450 هزار تومان به همراه نرم افزارهای آموزشی

 برای بالابردن راندمان دوره ، آموزش نرم افزارها بصورت کامل از قبل بصورت فیلم تهیه شده است وجزواتی به زبان فارسی آماده شده و ارائه می گردد و نکات مهم و ضروری در سر کلاس به دانشجویان برای خلاصه برداری گفته تا نوشته گردد و بنابراین راندمان کلاس 16 ساعته چندین برابر یک دوره آموزشی معمولی می باشد.

مراحل ثبت نام

حضوری:

کارشناسان گرامی جهت ثبت نام دوره می توانند بصورت حضوری به آدرس : میدان رسالت – ابتدای خیابان هنگام – پلاک 14 – طبقه دوم خانم شریف و یا خانم کرک آبادی مراجعه و با پرداخت هزینه 40 هزار تومان و دریافت رسید  پیش ثبت نام  نمایند. مابقی هزینه در روز برگزاری کلاس از کارشناسان محترم دریافت می گردد.

 غیر حضوری:

کارشناسان گرامی می توانند با واریزمبلغ 40 هزار تومان به حساب شرکت به شماره حساب 3-2327938-800 بانک پارسیان  و یا شماره  کارت 9165-6118-0610-6221 به نام خانم منا صادقیان و سپس به همراه نام ، شماره تماس خود ، زمان واریز وجه  وکد پیگیری را به ایمیل  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.    ارسال و تائیدیه پرداخت ثبت نام اولیه به همراه فرم ثبت نام شرکت در دوره را که با ایمیل برایتان ارسال می گردد را دریافت نمایید .

 

با توجه به درخواست های قبلی برای شرکت در این دوره ، پیش ثبت نام الزامی می باشد و در صورت عدم پیش ثبت نام و تکمیل ظرفیت شرکت مسئولیتی در برابر افرادی که بدون پیش ثبت نام در روز برگزاری دوره برای این دوره حضور می یابند ندارد.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد آموزش به شماره تماس 44805127 و یا This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  تماس حاصل فرمائید.

 

اخبار وِیژه استخدامی مرتبط با دوره آموزشی

 

استخدام در ایرانسل

استخدام در شرکت هواووی

استخدام در شرکت رایتل

استخدام در شرکت مبین نت

استخدام در شرکت رسپسنا

استخدام در شرکت اریکسون

استخدام در شرکت ایرانسل

استخدام در شرکت آریا همراه

استخدام در شرکت آسیاتک

استخدام در شرکت پارس آنلاین

 استخدام در شرکت فایبرهوم

استخدام در شرکت Tecnotree

استخدام در شرکت پرهام

استخدام در شرکت کیش اسپارک

استخدام در شرکت فکور

استخدام در شرکت HDC

استخدام در شرکت ARTA

استخدام در شرکت ژرف نگر

استخدام در شرکت هفت سنگ

استخدام در شرکت مبین وان

استخدام در شرکت Bistalk

استخدام در شرکت Zoha Kish

استخدام در شرکت سگال

استخدام در شرکت رهنما

استخدام در شرکت مدیا

استخدام شرکت مبنا تلکام

استخدام در شرکت Adro

استخدام در شرکت ASUS

استخدام کارشناس هسته مرکزی موبایل در هواووی

استخدام مدیر پروژه در شرکت هواووی

استخدام کارشناس طراحی و بهینه سازی رادیویی در مبین نت

استخدام کارشناس طراحی و بهینه سازی شبکه در مبین نت

استخدام کارشناس فناوری اطلاعات در مبین نت

استخدام کارشناس شبکه در رایتل

استخدام کارشناس فیبرنوری در رایتل

استخدام کارشناس در رایتل IP/MPLS

استخدام کارشناس در رایتل Microwave Planning

استخدام کارشناس در ایرانسل SWITCH

استخدام کارشناس نصب و راه اندازی شبکه موبایل در TOPCOM

استخدام کارشناس نصب و راه اندازی شبکه موبایل در ARTA

استخدام در شرکت SMC
 
   

http://www.irantalent.com/home/Senior-RF-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-2562.html

http://www.irantalent.com/home/RNP-Senior-Engineer-jobs-in-Kuwait-905.html

http://www.irantalent.com/home/RNP-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-640.html

http://www.irantalent.com/home/RNO-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-513.html

http://www.irantalent.com/home/RF-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-6660.html

http://www.irantalent.com/home/Radio-Planning-Optimization-Manager-jobs-in-Tehran-Iran-3416.html

http://www.irantalent.com/home/Radio-Planning-and-Optimizing-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-6073.html

http://www.irantalent.com/home/Radio-Planning-and-Optimization-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-6507.html?gtp=1020&gtpd=23

http://www.irantalent.com/home/Radio-Optimisation-Engineer-Assistant-jobs-in-Tehran-Iran-920.html

http://www.irantalent.com/home/Radio-Network-Planning-Pre-sale-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-2416.html

http://www.irantalent.com/home/Radio-Network-Optimization-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-3406.html

http://www.irantalent.com/home/Radio-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-1884.html

http://www.irantalent.com/home/Optimization-Specialist-jobs-in-Tehran-Iran-8453.html

http://www.irantalent.com/home/Optimization-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-2080.html

http://www.irantalent.com/home/National-Manager-Radio-Planning-jobs-in-Tehran-Iran-1961.html

http://www.irantalent.com/home/Huawei-2g-Optimization-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-2746.html

http://www.irantalent.com/home/GSM-RF-Optimization-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-7121.html

http://www.irantalent.com/home/GMS-and-UMTS-RNPO-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-3323.html

http://www.irantalent.com/home/DT-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-6663.html?gtp=1020&gtpd=23

http://www.irantalent.com/home/Drive-Test-Walk-Test-Expert-jobs-in-Tehran-Iran-6938.html?gtp=1020&gtpd=23

http://www.irantalent.com/home/BTSBSCOptimization-Drive-test-Engineer-jobs-in-Tehran-Iran-3707.html

http://www.irantalent.com/home/3G-RF-Planner-jobs-in-Tehran-Iran-269.html

 

 نگاهی به استخدام های سراسری دنیا نشان می دهد که کشور های برتر دنیا و منطقه نیز در حال جذب کارشناسانی با دانش طراحی و بهینه سازی شبکه های موبایل   برای خود می باشند:

http://www.3gwirelessjobs.com

http://jobs.cellular-news.com/index.php?action=search

http://www.4gltejobs.com/a/jobs/find-jobs

http://www.careerbuilder.com/jobs/keyword/lte

http://www.gulftalent.com/home/canPositions-ViewList-s.php

  

جهت هرگونه سوال احتمالی می توانید مراتب را با شماره تماس 44805127  و یا ایمیل   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   اعلام نمائید.

 

موفق باشید

پیشروتل